www.drogidozdrowia.pl

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi

Twój e-mail:
Temat:
Twoje pytanie

NASI EKSPERCI

JOLA GRUHN - MEDYCYNA CHIŃSKA

Od lat pasjonuje się naturalnymi metodami leczenia. Z wykształcenia i zamiłowania jest biologiem, a swoją edukację uzupełniła o Tradycyjną Medycynę Chińską (TCM)- czteroletnie szkolenie francusko-niemieckiego Instytutu Avicenna, trzyletni kurs dietetyki leczniczej wg medycyny chińskiej oraz zajęcia z ziołolecznictwa.
Jest entuzjastką zmian  w stylu życia i w odżywianiu, które prowadzą do poprawy zdrowia i samopoczucia na poziomie fizycznym, psychicznym i duchowym. W codziennej pracy terapeutycznej łączy zalecenia  medycyny chińskiej i dietetyki ze współczesną wiedzą o zdrowiu i odżywianiu.

 

 
 

 MIROSŁAW HARCIAREK - JOGA I PSYCHIKA

 Psychoterapeuta, hipnoterapeuta,  doktor psychologii.  Psycholog kliniczny i psychoterapeuta.    W ponad 30-letniej pracy terapeutycznej wykorzystuje także ćwiczenia jogi oraz ćwiczenia oddechowe.        Prowadzi warsztaty antylękowe, grupy terapeutyczne walki z lękiem   a także treningi antystresowe.

http://www.psychoterapia-nerwice.com/

 

 

 

KAXIA E. KOWALEWSKA - TAJCZI/CZIKUNG

Instruktorka czikungu i tajczi, kwalifikowana instruktorka rekreacji ruchowej - fitnessu psychofizycznego. Pobierała nauki u mistrzów: Yang Juna (tajczi rodziny Yang), Liu Zhongchuna (czikung Lecący Żuraw), Daisy Lee  (czikung Promienny Lotos) i Sławomira Pawłowskiego (czikung szaoliński). 

Przez wiele lat uprawiała jogę. W 2003 r. wyjechała do Chin i poznała chińskie systemy pracy z ciałem. Od 2005 r. należy do Międzynarodowego Stowarzyszenia Tajcziczuan Stylu Yang (z 3. stopniem w rankingu tego Stowarzyszenia - odznaka Złotego Orła).

Prowadzi zajęcia i propaguje czikung i tajczi, a także zdrowy styl życia.   http://www.taichiyang.waw.pl

 

ELŻBIETA KWASEK - HORTMANOWICZ - JOGA DLA KOBIET, JOGA DLA STARSZYCH

Fizjoterapeutka, masażystka, instruktorka jogi, specjalistka terapii ajurwedyjskich.

Ukończyła roczny kurs na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach,  uzyskując uprawnienia instruktora rekreacji ruchowej o specjalności ćwiczenia psychofizyczne – hatha joga. Program obejmował metodykę nauczania jogi  dla kobiet w czasie menstruacji i kobiet w ciąży.

W ramach pobytu w Indiach u Sharata Arory w Himalayan Iyengar Yoga Centre uczestniczyła w zajęciach terapeutycznych dla osób z różnymi problemami zdrowotnymi, w tym dla kobiet w okresie pokwitania, ciąży, menstruacji i menopauzy. Jednocześnie ukończyła kurs w Angel School of Kerala Ayurvedic Study Centre – Goa, gdzie uzyskała certyfikat w zakresie masaży i terapii ajurwedyjskich, w tym detoksykacji oraz problemów zdrowotnych kobiet.

W 2013 r. ukończyła dwuletnią Medyczną Szkołę Policealną i w drodze egzaminu państwowego uzyskała międzynarodowy dyplom technika masażysty, uprawniający m.in. do przeprowadzania masażu u kobiet: w ciąży, po mastektomii, wymagających masażu limfatycznego i kosmetycznego.

W tym roku broni pracy licencjackiej  z fizjoterapii w Podkowiańskiej Wyższej Szkole Medycznej. W latach 2012-2013 odbyła staż w zakresie praktyki klinicznej i zawodowej (710 godzin) m.in. w Mazowieckim Centrum Rehabilitacji „Stocer” Sp. z o.o. w Konstancinie (szpital dla dorosłych) oraz na Oddziale Wad Postawy, Skolioz i Rehabilitacji Schorzeń Narządu Ruchu dla Dzieci i Młodzieży.  W ramach pracy z pacjentami stosowała techniki oddechowe, relaksacyjne i ruchowe w zależności od potrzeb (np. ćwiczenia dla osób z osteoporozą).

Stale współpracuje z lekarzami ginekologami, konsultując ćwiczenia dla kobiet w ciąży i konkretne przypadki pacjentek (problemy z zajściem w ciążę, dolegliwości menopauzalne, i inne). Współpracuje  także z gabinetem psychologicznym w zakresie nauczania relaksacji osób z nerwicami.

 

HANNA STOLIŃSKA - ZDROWE ODŻYWIANIE

Dietetyk kliniczny, pracownik Instytutu Żywienia i Żywności w Warszawie. Doświadczona wegetarianka (od 13 lat) i weganka (od 3 lat). Napisała pracę licencjacką i magisterską o wegetarianizmie, brała udział w
badaniach w Centrum Zdrowia Dziecka nad dietą wegetariańską i wegańską. Obecnie w IŻŻ prowadzi badania na temat wpływu diety wegetariańskiej na gęstość kości u kobiet w okresie menopauzy. Od czterech lat prowadzi również szkolenia dla kucharzy, restauratorów, intendentek, dietetyków w celu wprowadzenia prawidłowo zbilansowanych posiłków wegetariańskich w przedszkolach, szkołach i placówkach żywienia zbiorowego. Jest członkiem zespołu redakcyjnego Vege Polska Stowarzyszenia Wegetarian Polskich.

 http://www.vegepolska.pl/

 

ELŻBIETA ŻUK-WIDMAŃSKA  -  AJURWEDA

Ajurwedą zajmuje się od 2004 roku. Wiedzy i masaży  ajurwedyjskich uczyła się w Instytucie Jiva Ayurveda w Faridabadzie w Indiach, pod kierunkiem Doktora Partapa Chauhana. Ukończyła szkolenie w zakresie „Ayurvedic Massage and Treatment”, „Ayurveda and Rejuvenation”, ”Ayurvedic cooking and life style”. W  School of Ayurveda and Pancha Karma w Kanoor w stanie Kerala ukończyła kurs z zakresu masaży ajurwedyjskich „Ayurvedic body work”. Brała udział w warsztacie „Ajurweda a świadomość ciała” prowadzonym przez Donalda Van Howtena. 

Prowadzi warsztaty kulinarne uczące przygotowywania posiłków według zasad ajurwedy oraz uczy kobiety, jak dbać o siebie stosując metody naturalne. Od 10 lat organizuje warsztaty i wykłady dla Dr Partapa Chauhana z Instytutu Jiva Ayurveda.

Przetłumaczyła na język polski jego dwie książki mające ukazać się nakładem wydawnictwa Virgo: „Ajurweda jak dbać o siebie i być zdrowym ” oraz mającą się ukazać w 2015 roku „Ayurvedic Home remedies”.

Na co dzień przyjmuje w Warszawie w Meridian Ayurveda Centrum. Ogromną satysfakcję sprawia jej, gdy po zabiegach czy warsztatach kobiety przychodzą i mówią „Ela, to działa”.

„Według mnie, ajurweda to nauka o podejmowaniu decyzji, a podejmujemy je w każdej chwili. Chodzi o to, aby były one korzystne dla nas z perspektywy całego życia. Jest to możliwe, kiedy umysł jest spokojny, wyciszony i zrównoważony. Jak to osiągnąć? Tego właśnie uczy nas ajurweda. Pomimo iż liczy sobie ponad 5 tysięcy lat, nie straciła nic ze swojej aktualności. Jej zasady są niezmienne i uniwersalne, na tym polega jej piękno".

 

MARIA NOWAK-SZABAT- AJURWEDA

Terapeutka ajurwedyjska, holistyczny coach, psycholożka i trenerka, nauczycielka jogi Sivanandy. Ajurweda jest jej pasją i pracą. Po studiach psychologicznych szukała sposobu, żeby połączyć umysł z ciałem. Znalazła Ajurwedę. Studiowała w Indiach, gdzie ukończyła trwający 500 h kurs Ajurwedy i uzyskała międzynarodowe uprawnienia terapeuty ajurwedyjskiego zgodne ze standardami WHO. Wraz z mężem prowadzi portal Agni-Ajurweda i zajmuje się konsultacjami ajurwedyjskimi. Obejmują one zalecenia żywieniowe i psychologiczne. Razem z klientem odkrywa holistyczny obraz jego zdrowia. Dzięki temu lepiej on siebie rozumie, a ten stan jest punktem wyjścia do dalszych procesów leczniczych. Swoim klientom proponuje holistyczny coaching, który jest piękną kontynuacją konsultacji i wsparciem do wprowadzania zmian w życiu. Z własnego doświadczenia wie, że najprostszy sposób, by zrozumieć Ajurwedę, to poznać ją od kuchni. Dlatego też prowadzi warsztataty kulinarne, jak również wykłady, warsztaty i kursy z zakresu Ajurwedy i psychologii zdrowia. Od siedmiu lat praktykuje jogę. Ukończyła podstawowy i zaawansowany kurs dla nauczycieli jogi Sivanandy TTC i ATTC.
www.agni-ajurweda.pl

Wyszukiwarka

Spis artykułów

Tutaj znajdziesz wszystkie artykuły z podziałem na kategorieSpis Artykułów

Nasi przyjaciele

Tutaj znajdziesz listę przyjaciół portaluNasi Przyjaciele

Nasi autorzy

Tutaj znajdziesz informacje o naszych autorachNasi Autorzy

ZATRZYMAJ SIĘ

AJAHN BRAHM - CZTERY SPOSOBY NA TO, JAK ODPUŚCIĆ ...

Zatrzymaj się

Trochę lingwistyki

Informacja o portalu

Redakcja informuje, że wszelkie prezentowane w artykułach poglądy należy postrzegać jako osobisty punkt widzenia autora danego artykułu, a nie linię programową portalu. Zapraszamy do współpracy osoby z różnych tradycji, o różnym punkcie widzenia.  O NAS