www.drogidozdrowia.pl

JAK ZNALEŹĆ DUCHOWGO PRZEWODNIKA

O tym w jaki sposób rozpocząć poszukiwania duchowe Kuba Godawa rozmawia z dr Satyanarayana Dasa – indyjskim nauczycielem o wszechstronnym wykształceniu (teologia, sanskryt, prawo indyjskie, a także mechanika i inżynieria przemysłowa). Dr Dasa posiada duże doświadczenie, magnetyczną osobowość, jest niezwykle spokojny i przenikliwy, a przy tym bardzo serdeczny. Prowadzi wykłady na całym świecie, tylko w tym roku odwiedzając RPA, Polskę, Niemcy, Francję oraz Stany Zjednoczone.

Obejrzyj ...

MANTRA DOBRA NA SMUTKI

W długie, ciemne, zimowe wieczory często mamy nie najlepszy nastrój. Jednym ze sposobów na jego poprawienie może być słuchanie dobrej muzyki, zwłaszcza mantr w dobrym wykonaniu. W Sanskrycie man – to myślenie, wiedza, dźwięk, tra - chronić, bronić (podane za słownikiem: http://spokensanskrit.de/index.php?beginning=0+&tinput=tra&trans=Translate). Mantra  jest wibracją dźwięku, która chroni umysł. Słuchając brzmienia mantr nasz umysł i nasze serce stopniowo oczyszczają się, niepokój czy rozedrganie stopniowo ustępują, wzrasta świadomość naszej własnej tożsamości. Szczególnie jak słuchamy mantry Jai Radha Madhava w pięknym wykonaniu Devy Premal.

Czytaj więcej...

BUDDYJSKIE PODEJŚCIE DO DEPRESJI

Depresja jest podobno najczęściej spotykaną chorobą w wysoko rozwiniętym świecie zachodnim. W dodatku krótkie, szare, listopadowe dni wyjątkowo sprzyjają popadaniu w stan przygnębienia.

Ajahn Brahm – z pochodzenia Anglik, opat klasztoru Bodhinyana w Serpentine w Australii przedstawia buddyjskie spojrzenie na depresję.

Obejrzyj ...

PRACOWNICY ŚWIATŁA, PRACOWNICY ENERGII

Piękny w swoim przesłaniu 5-minutowy apel do wszystkich ludzi, aby połączyli się we wspólnej pracy z energią, światła, dobra, szacunku, miłości i szlachetności. Wzruszający i poetycki, głęboki i ważny filmik, który powinien obejrzeć każdy człowiek, uważający się za świadomego. Jest nas coraz więcej na całym świecie, więc połączmy energię naszych serc dla budowy przyjaznego dla wszystkich, dobrego świata.

Obejrzyj...

JOGA PAR ROMANTYCZNIE

Niezwykle romantyczny film pokazujący coraz bardziej popularną i u nas jogę par. Przyjemnie popatrzeć. Jeszcze bywają ciepłe dni i nad naszym morzem. Może film nas zainspiruje i uda nam się spróbować takiej jogi.

Obejrzyj ...

ZAKOCHANIE SIĘ A PRAWDZIWA MIŁOŚĆ

Co prawda maj w tym roku za nami, ale gorące lato sprzyja gorącym uczuciom. Czym różni się „zakochanie się” od „prawdziwej miłości” możemy dowiedzieć się z rozmowy przeprowadzonej z Eckhartem Tolle - jednym z najbardziej znanych współczesnych nauczycieli duchowych.

Obejrzyj ...

CO RADZI AJURWEDA NA ZŁE EMOCJE

Czy ajurweda ma jakiś lek na złe emocje, które pojawiają się u nas bez poważnej przyczyny, np. narzekanie na pogodę? „Tak, oczywiście, ajurweda ma odpowiedzi na wszystko. Jest dla nas jak przewodnik. Gdziekolwiek czujesz, że utknąłeś, otwierasz Ajurwdę i dostajesz odpowiedź.” mówi dr Keshav Chauhan w rozmowie z Kubą Godawą.

Obejrzyj ...

CZYM JEST DUCHOWOŚĆ

Duchowość nie jest czymś co można kupić w supermarkecie. Wywodzi się od słowa „duch” , w sanskrycie „atma”,  co określa  świadomość w ciele żywej istoty. Mamy dwa podstawowe elementy. Jednym z nich jest ciało, które jest bezwładną materią, a drugim duch, który jest  składnikiem ożywionym. Kiedy mówimy o duchowości to ja mam na myśli to co przybliża mnie do mojego „ja”. Co sprawia, że zdaję sobie sprawę, że nie jestem ciałem, a jestem istotą duchową.

Obejrzyj ...

Wyszukiwarka

Spis artykułów

Tutaj znajdziesz wszystkie artykuły z podziałem na kategorieSpis Artykułów

Nasi przyjaciele

Tutaj znajdziesz listę przyjaciół portaluNasi Przyjaciele

Nasi autorzy

Tutaj znajdziesz informacje o naszych autorachNasi Autorzy

ZATRZYMAJ SIĘ

AJAHN BRAHM - CZTERY SPOSOBY NA TO, JAK ODPUŚCIĆ ...

Zatrzymaj się

Trochę lingwistyki

Informacja o portalu

Redakcja informuje, że wszelkie prezentowane w artykułach poglądy należy postrzegać jako osobisty punkt widzenia autora danego artykułu, a nie linię programową portalu. Zapraszamy do współpracy osoby z różnych tradycji, o różnym punkcie widzenia.  O NAS