www.drogidozdrowia.pl

NASI AUTORZY

 WYKAZ W KOLEJNOŚCI ALFABETYCZNEJ

 

EWA BANASZKIEWICZ – PURZYCKA

Realizatorka filmów dokumentalnych m.in. o wilkach w Bieszczadach i niedźwiedziach tatrzańskich. Przez 20 lat realizowała w telewizji publicznej cykl o ochronie przyrody ANIMALS. Ochrona tego, co kocha, zbliżyła ją do ... jogi. W pewnym momencie zdała sobie sprawę, że tylko zmiana świadomości ludzi ocali dziką przyrodę i uświadomi im, że zwierzęta są cierpiącymi duchowymi istotami tak jak i my. Minimalizowanie ich cierpień jest celem każdego z nas. Od kilku lat prowadzi szkołę JOGA MOCY na Bemowie w Warszawie i przymierza się do nowego cyklu telewizyjnego "Joga dla pokolenia Beatlesów".


 

RAFAŁ BECKER

Trenuje kung-fu od 15. roku życia tj. od 25 lat. Rozpoczynał na obozach słynnego instruktora sztuk walki Andrzeja Braksala. Później doszła do tego praktyka czikungu szaolińskiego i nauka u  Shifu Sławomira Pawłowskiego z Gdyni. W 2012 r. wziął udział w zorganizowanej przez niego wyprawie do klasztoru Shaolin, gdzie uzyskał certyfikat od Mistrza Shi De Honga, a rok później zorganizował pierwsze w Polsce seminarium tego mistrza. Przyjęty na jego osobistego ucznia, zobowiązał się do popularyzowania shaolińskiego qigongu w Polsce. Mistrz zaproponował mu otworzenie w Polsce jego pierwszej szkoły w Europie. W 2014 r. po raz drugi odwiedził klasztor Shaolin i uczył się qigongu pod okiem 3 mistrzów: Shi Su Ganga (30 generacja mnichów shaolińskich), Shi De Honga (31 generacja) oraz Shi De Lina (31 generacja). Pogłębił znajomość dotychczas poznanych systemów i poznał nowe. W 2015 r. organizuje kolejny warsztat Mistrza Shi De Honga w Polsce. 


 

JULIA BUTRYM-POŁUDNIEWSKA

Dyplomowana nauczycielka jogi wg. B.K.S. Iyengara ze stopniem junior I. Założycielka studia JogaRytm na warszawskiej Ochocie. Absolwentka podyplomowych studiów z zakresu instruktora rekreacji ruchowej o specjalności hatha-jogi. Sekretarz Stowarzyszenia Jogi Iyengara w Polsce. Uczy początkujących, zaawansowanych, dzieci, seniorów oraz kobiety ciężarne.

 


 

INGA IZABELA DAŃKOWSKA

Jest pierwszą w Polsce nauczycielką jogi, która uzyskała Dyplom Nauczyciela British Wheel of Yoga (BWY Dip). Jest jedyną nauczycielką BWY w Polsce ze specjalizacjami: „Joga dla kobiet w ciąży” oraz „Joga poporodowa”.

Do 2012 r. Inga prowadziła zajęcia jogi w Anglii. Po 17 latach pobytu w Zjednoczonym Królestwie wróciła do Polski z zamiarem nauczania stylu BWY oraz specjalistycznej jogi prenatalnej i poporodowej. Kwalifikacje Ingi to również dyplom BWY „Joga dla Dzieci” i „Joga dla Dzieci Specjalnej Troski”.

Zajęcia jogi prowadzone przez Ingę charakteryzują się przyjazną i zrelaksowaną atmosferą oraz indywidualnym podejściem do każdego uczestnika. Inga z pasją podchodzi do anatomii ciała, świadomości oddechu i uważności umysłu. Wierzy, że prawie każdy, niezależnie od wieku czy uwarunkowań fizyczno-psychicznych, może praktykować tę starożytną dyscyplinę, która oferuje spokój, harmonię, zdrowie i holistyczne podejście do rozwoju człowieka.


 

ALEKSANDRA DUDA

Nauczycielka i wielka entuzjastka Jogi Kundalini, w jodze zwana Jai Ram Kaur. Certyfikowana jako nauczycielka Jogi Kundalini przez Kundalini Research Institute w USA, doświadczona także w technice Hatha Jogi i Sri Sri Jogi. Specjalizuje się w technikach pracy z oddechem, a ostatnio także w jodze dla biznesu. Obecnie współpracuje z londyńską szkołą Jogi Kundalini i-Sky uczestnicząc w szkoleniu nauczycieli. Jest dyplomowaną trenerką umiejętności miękkich. Z wykształcenia prawniczka zainteresowana rozwojem społeczeństwa demokratycznego.

 


MAŁGORZATA GANGA GRECZYŃSKA

Posiada tytuł Yoga Siromani. Varsavianistka, recenzentka, zawodowa turystka. Ze wszystkich zawodów, które wykonywała w życiu, najprzyjemniej wspomina pracę opiekuna w warszawskim zoo. Z  praktyką jogi pierwszy raz spotkała się w Szkolnym Ośrodku Socjoterapii, gdzie ukończyła liceum ogólnokształcące.  „Prowadzący tam  zajęcia Nauczyciel dał mi wtedy tak wiele energii, że miałam siłę praktykować i szukać guru przez następnych 20 lat”  –  wyznaje. W 2007 roku trafiła na kurs dla nauczycieli jogi wg Sivanandy. Na co dzień jest mamą, współpracuje z Klubem Wilga, gdzie dzięki cierpliwości Nauczycielki i swojej pracowitości liczy na to, że zostanie ceramikiem.


 

JOLA GRUHN

Od lat pasjonuje się naturalnymi metodami leczenia. Z wykształcenia i zamiłowania jest biologiem, a swoją edukację uzupełniła o Tradycyjną Medycynę Chińską (TCM)- czteroletnie szkolenie francusko-niemieckiego Instytutu Avicenna, trzyletni kurs dietetyki leczniczej wg medycyny chińskiej oraz zajęcia z ziołolecznictwa.
Jest entuzjastką zmian  w stylu życia i w odżywianiu, które prowadzą do poprawy zdrowia i samopoczucia na poziomie fizycznym, psychicznym i duchowym. W codziennej pracy terapeutycznej łączy zalecenia  medycyny chińskiej i dietetyki ze współczesną wiedzą o zdrowiu i odżywianiu.


 

EDWARD KOWALCZYK

Ur. w 1959 r., jest związany z Tradycyjną Medycyną Chińską od lat 80-tych, kiedy to uczestniczył w kursach prowadzonych w Polsce przez Claude’a Diolosa. W latach 1990-1992 studiował w London College of Chinese Herbal Medicine pod kierunkiem Tinh Thong Nguyena,  gdzie otrzymał dyplom z ziołolecznictwa chińskiego. Ukończył też wiele innych profesjonalnych kursów z zakresu naturopatii. W latach 2007-2008 przebywał w Chinach, gdzie studiował na Chinese Medical University w Hangzhou pod kierunkiem profesora Boping Wu i odbył praktykę zielarską w prywatnej klinice Tradycyjnej Medycyny Chińskiej w Wuhu. Po powrocie do kraju założył, niedaleko Ciechocinka,  Ośrodek Terapii Naturalnej, specjalizujący się w diagnostyce, ziołolecznictwie i terapiach Tradycyjnej Medycyny Chińskiej.


 

KAXIA ELŻBIETA KOWALEWSKA

Instruktorka czikungu i tajczi, kwalifikowana instruktorka rekreacji ruchowej - fitnessu psychofizycznego. Uczennica mistrzów: Yang Juna (tajczi rodziny Yang), Liu Zhongchuna (czikung Lecący Żuraw), Daisy Lee  (czikung Promienny Lotos) i Sławomira Pawłowskiego (czikung szaoliński). 

Przez wiele lat uprawiała jogę. W 2003 r. wyjechała do Chin i poznała chińskie systemy pracy z ciałem. Od 2005 r. należy do Międzynarodowego Stowarzyszenia Tajcziczuan Stylu Yang (z 3. stopniem w rankingu tego Stowarzyszenia - odznaka Złotego Orła).

Prowadzi zajęcia i propaguje czikung i tajczi, a także zdrowy styl życia. 

http://www.taichiyang.waw.pl


PIOTR KUENSTLER

Nauczyciel jogi stopnia Introductory II wydanym przez Ramani Iyengar Memorial Yoga Institute. Praktykuje jogę od 25 lat, a jogę Iyengara od 16 lat, od 12 lat uczy, a od 8 prowadzi własną szkołę Yogamudra w Warszawie. Z wykształcenia jest doktorem nauk biologicznych.

 

 


ELŻBIETA KWASEK-HORTMANOWICZ

Fizjoterapeutka, masażystka, instruktorka jogi, specjalistka terapii ajurwedyjskich.

Po 3 miesięcznym pobycie w Indiach u Sharata Arory w Himalayan Iyengar Yoga Centre w 2005 r. wróciła z energią i pomysłem na stworzenie szkoły w podwarszawskim Piasecznie. W jej szkole można nie tylko poćwiczyć ale też zrelaksować się, poddać różnym, dostosowanym do indywidualnych potrzeb masażom, lub zasięgnąć porady ajurwedyjskiej.

 www.ajoga.pl


 

HANNA KWIATKOWSKA

Instruktorka   qigong - styl Lecący Żuraw. Uczennica profesora Liu Zhongchung, Mistrza Pekińskiego Stowarzyszenia Qigong.  Praktykuje tę formę i uczy jej od kilkunastu lat. Kilkakrotnie uczestniczyła w Międzynarodowym Forum Zdrowia i Długowieczności w Pekinie i Szanghaju. Członek Zarządu Stowarzyszenia Promocji Zdrowia Qigong Lecący Żuraw. Fascynuje ją filozofia i kultura chińska a także Tradycyjna Medycyna Chińska. 

 


DAISY LEE

Mistrzyni Daisy Lee jest Chinką urodzoną w Kanadzie, nauczycielką czikungu certyfikowaną przez Qigong National Association of America oraz członkiem zarządu International Qigong Science Association z siedzibą w Pekinie. Jest jednym z głównych instruktorów organizacji GAIAM propagującej zdrowy i świadomy styl życia. Studiowała sztuki walki, m. in. kung-fu shaolińskie i styl Tai Mantis, karate Shotokan,  tajczi stylu Yang, a także czikung u mistrzów w Chinach i Tybecie. Przez wiele lat wraz z Francesco Garripolim prowadziła ośrodek leczenia czikungiem Kahuna Valley na wyspie Kaua’i na Hawajach. Jej programy czikungu służące redukcji poziomu stresu i zwiększeniu własnej efektywności  wykorzystywane są m.in. w korporacjach, szpitalach (m.in. na oddziałach onkologicznych), szkołach, więzieniach, przez biznesmenów i sportowców. Daisy Lee prowadzi także zajęcia czikungu z dziećmi, młodzieżą i ludźmi starszymi. Jej autorski program Czikung dla Kobiet Promienny Lotos wykorzystuje holistyczną pracę z ciałem, umysłem i emocjami (m.in. techniki automasażu i akupresurę oraz tybetańskie dźwięki uzdrawiające dla kobiet). Daisy Lee uczy  tego stylu kobiety na całym świecie. W Polsce była już kilka razy. Obecnie współpracuje z mistrzami czikungu Francesco Garripolim oraz Francisco Meną z Hiszpanii, prowadząc z nimi warsztaty w różnych częściach świata.


 

RICHARD LEIRER

Jeden z najbardziej doświadczonych i uznanych nauczycieli czikungu w Stanach Zjednoczonych, praktykujący wewnętrzne sztuki walki od prawie 40 lat. Studiował u wielu mistrzów, także w Chinach. Posiada bezpośredni przekaz od mistrzów tajczi stylu Wu.  Obecnie sam jest mistrzem, uznanym przez Chinese Qigong Society of Cleveland, stan Ohio.

Aktywnie działa na rzecz promowania tajczi i czikungu w USA. Był jednym z założycieli National Qigong Association, instytucji będącej największym autorytetem w tej dziedzinie. Richard Leirer należy do pionierów programów terapii czikungiem w słynnej klinice w Cleveland, gdzie czikung jest stosowany w leczeniu bólu i w rehabilitacji po operacjach. Prowadzi Akademię Czikungu w Cleveland, której instruktorzy współpracują z lokalnym szpitalem. Przeprowadza też badania nad skutecznością czikungu w redukowaniu stresu i sam bierze udział w leczeniu energią czi. Jest cenioną postacią w świecie medycyny alternatywnej.


LEE MAJEWSKI

Po ponad 30 latach spędzonych z sukcesem w świecie biznesu w Kanadzie, powstała u niej głęboka potrzeba poznania różnych metod rozwoju wewnętrznego. Przez parę lat podróżowała po świecie i studiowała Kundalini Jogę, Hatha Jogę, terapię jogą. I z odnoszącego sukcesy menadżera w korporacji zmieniła się w terapeutkę jogą, nauczycielkę pilatesu , mistrzynię reiki i uzdrowiciela.

Choroba, której następnie przyszło jej doświadczyć – rak, przyczyniła się do poszerzenia wiedzy na temat starożytnych metod i technik jogi prowadzących do samouzdrowienia. Obecnie pomaga  osobom z rakiem i innymi chorobami, poprzez uczenie ich zmiany trybu życia, który często jest jedną z zasadniczych przyczyn powstania choroby, a także uświadomienie, że możliwe jest znalezienie uzdrowiciela wewnątrz siebie.

Obecnie mieszka w Indiach i współpracuje z University Health Network i Princess Margaret Hospital, York University w Toronto oraz McGill University w Montrealu w Kanadzie. W najstarszym badawczym ośrodku jogi w Kaivalyadhama Yoga Institute w Lonavli w Indiach prowadzi programy terapeutyczne dla rekonwalescentów po raku i z chorobami chronicznymi.

 


WOJTEK MARYAŃSKI

 

Ekonomista. Reżyser teatralny. Założyciel i dyrektor Teatru Szwedzka 2/4, uznanego w latach 90. za jedno z najciekawszych zjawisk w teatralnej Polsce. Szef artystyczny Teatru Rozmaitości w Warszawie. Reklamożerca, producent spotów reklamowych i filmów fabularnych. Człowiek ciekawy świata i ludzi. Wielbiciel Londynu, kilku miejsc w Polsce, Mozarta, Chopina, malarstwa Turnera i Hoppera oraz psów.

 

 


 

ELA MICHAŁKIEWICZ

Joginka, propagatorka zdrowego stylu życia, kreatorka smaków, fanka kuchni wegańskiej. Razem z mężem Leszkiem stworzyła RajszewProject - jogiczne miejsce pod Warszawą, gdzie w ciszy i spokoju można zregenerować siły i odpocząć.
Życzliwi nazywają to miejsce Project Raj.
Więcej info na stronie rajszewproject.pl oraz facebook.comRajszewProject

 

 


 

ALEKSANDER NAWAŁOW

Lekarz kardiolog, dr nauk fizycznych specjalista w dziedzinie balneologii i odnowy biologicznej oraz gerontologii, ekspert medycyny anti-aging i medycyny chińskiej.

 

 

 

 


MARIA NOWAK-SZABAT

Terapeutka ajurwedyjską, holistyczny coach, psycholożka i trenerka, nauczycielka jogi Sivanandy. Razem z mężem Michałem Szabatem prowadzi portal poświęcony Ajurwedzie www.agni-ajurweda.pl

 

 


 

TYMOTEUSZ ONYSZKIEWICZ

Ur. w 1973 r., zgłębia filozofię Wschodu i Zachodu oraz teozofię. Opublikował wiele artykułów naukowych i popularnonaukowych, jest autorem kilku tomików wierszy i opowiadań. Jako instruktor ju-jitsu, zajmuje się japońskimi sztukami walki.

 

 

 

 


MARZENNA RĄCZKOWSKA 

Z satysfakcją łączy praktykę jogi i Qigongu – uważa, że znakomicie się uzupełniają. Pod względem zawodowym ostatnio zajmuje się głównie przekładami z angielskiego na polski i odwrotnie, przedtem z pasją uczyła języka angielskiego.

Jeśli chodzi o dziedzinę, która interesuje czytelników portalu,  jej największym osiągnięciem jest przetłumaczenie i pomoc w wydaniu  książki Donny Fahri „Joga – sztuka życia.” Tłumaczyła na żywo wszystkie spotkania i warsztaty w Polsce z Daisy Lee i Fracesco Garri Garripolim.

Przede wszystkim jest jednak mamą i babcią.  Stara się być dobrą uczennicą w szkole życia.


 MAŁGORZATA IZABELA REĆKO

Antropolożka, filozofka, publicystka. Specjalistka ds. komunikacji międzykulturowej, kreatywnego rozwoju, motywacji i osobowości. Nauczycielka Joga Vinyasa i twórczyni Joga Vinyasa Kreatywna. Trenerka personalna, coach, miłośniczka podróży i off-road.

 


MAGDALENA SIERAKOWSKA - DEVAKI

Prowadzi zajęcia jogi wg metody Sivanandy w Lublinie. Absolwentka AWF ze specjalizacją taniec i narciarstwo, po kursach TTC i ATTC. Dużo nauczyła się o jodze w klinice Ajurwedy w Indiach.      Wprowadzała jogę na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie na zajęciach WF.

 

 


 

MARIA SZCZUCHNIAK

Z wykształcenia matematyk, z zawodu informatyk. Hatha-jogę wg metody B.K.S.Iyengara zaczęła praktykować w 1992 r. dla jej efektów ubocznych (jak mawiał jej pierwszy nauczyciel Sławomir Bubicz), czyli dla zdrowia. Ćwiczyła z różną intensywnością, doświadczając coraz więcej efektów ubocznych w postaci dobrego samopoczucia, zadowolenia z życia, wewnętrznego spokoju, dystansu do siebie oraz świata i jego problemów. Od 2007 r. rozwija swoją praktykę na warsztatach z Donną Farhi, która uświadomiła jej, że praktyka jogi nie kończy się wraz z zakończeniem ćwiczeń na macie. Jak sama dzisiaj mówi: „Praktykuję jogę nie tylko po to aby coraz lepiej wykonywać poszczególne asany, ale przede wszystkim po to aby być coraz bardziej świadomym. Joga to ścieżka pracy nad sobą, aby innym było lepiej z Tobą”. Od 2008 r. prowadzi zajęcia w kameralnym studio jogi w Konstancinie. Od 2012 r. organizuje warsztaty „Świadomość kręgosłupa” w różnych szkołach jogi w Warszawie. W 2011 r. przy jej współudziale została wydana na rynku polskim książka Donny Farhi „Joga – sztuka życia”.


 

GRAŻYNA TRAUTSOLT

Jest rodowitą warszawianką, z wykształcenia inżynier; zawsze lubiła poznawanie świata. Najpierw były to podróże osiągalne w czasach jej młodości – tzw. demoludy, ale to nie wystarczało, chciała zwiedzać cały świat. W 1997 r. stwierdzając, że "kobieta w pewnym wieku powinna coś ze sobą zrobić", zaczęła praktykować jogę. I być może joga dała jej odwagę do realizowania swojej prawdziwej pasji - podróży.


 

MARCIN WĘŻOWSKI

Dyplomowany coach Jogi Integralnej Shri Vivek oraz masażysta ajurwedyjski  Ayurvedic Holistic Massage Pranic Abhyangam. Jogę i Ajurwedę praktykuje od ponad 12 lat. Na początku swojej podróży po ścieżkach wewnętrznego rozwoju doświadczył wielu technik pracy z ciałem i umysłem oraz poznał różnych Nauczycieli, Joginów i Mistrzów. W 2006 r. jego poszukiwania doprowadziły go do Jogina Jivana Vismaya i Mistrza Shri Guruji Swami Vivekanandy, w których sposobie pracy znalazł to, czego zawsze szukał. Pod ich kierunkiem ukończył trzy moduły kursu masażu ajurwedyjskiego (specjalizacja w technice prana chikitsa, Centro Shri Vivek Barcelona) oraz ukończył trzyletnią szkołę rozwoju osobistego Coach Shri Vivek Yoga obejmującą Jogę i Ajurwedę (Centro Shri Vivek Barcelona oraz Nirpeksha Sannyas Ashram w Indiach). Dziś jako coach pracuje poprzez naukę jogi (praca z ciałem fizycznym i emocjonalnym) oraz Ajurwedę (masaże i terapie ajurwedyjskie) pomagając ludziom, którzy potrzebują przywrócić swojemu życiu równowagę fizyczną, emocjonalną i energetyczną. Cały czas pogłębia swoją wiedzę i doświadczenie ucząc się żyć zgodnie ze swoimi potrzebami oraz prawami natury, aby umieć dzielić się z innymi tym, czym sam żyje.

Kontakt:  tel. 798646074 
Więcej infowww.przestrzenyogi.com oraz Face Book -  Przestrzeń Yogi


 

 

ELŻBIETA ŻUK-WIDMAŃSKA

Ajurwedą zajmuje się od 2004 roku. Wiedzy i masaży  ajurwedyjskich uczyła się w Instytucie Jiva Ayurveda w Faridabadzie w Indiach, pod kierunkiem Doktora Partapa Chauhana. Ukończyła szkolenie w zakresie „Ayurvedic Massage and Treatment”, „Ayurveda and Rejuvenation”, ”Ayurvedic cooking and life style”. W  School of Ayurveda and Pancha Karma w Kanoor w stanie Kerala ukończyła kurs z zakresu masaży ajurwedyjskich „Ayurvedic body work”. Brała udział w warsztacie „Ajurweda a świadomość ciała” prowadzonym przez Donalda Van Howtena.


 

 

Wyszukiwarka

Spis artykułów

Tutaj znajdziesz wszystkie artykuły z podziałem na kategorieSpis Artykułów

Nasi przyjaciele

Tutaj znajdziesz listę przyjaciół portaluNasi Przyjaciele

Nasi autorzy

Tutaj znajdziesz informacje o naszych autorachNasi Autorzy

ZATRZYMAJ SIĘ

AJAHN BRAHM - CZTERY SPOSOBY NA TO, JAK ODPUŚCIĆ ...

Zatrzymaj się

Trochę lingwistyki

Informacja o portalu

Redakcja informuje, że wszelkie prezentowane w artykułach poglądy należy postrzegać jako osobisty punkt widzenia autora danego artykułu, a nie linię programową portalu. Zapraszamy do współpracy osoby z różnych tradycji, o różnym punkcie widzenia.  O NAS