www.drogidozdrowia.pl

ZASADY I PRAKTYKA JOGI W OPIECE ZDROWOTNEJ

Na rynku wydawniczym ukazała się pozycja, po którą powinni sięgnąć lekarze, nauczyciele jogi, prowadzący sesje terapeutyczne i osoby, zainteresowane własnym zdrowiem „THE PRINCIPLES AND PRACTICE OF YOGA IN HEALTH CARE” („Zasady i praktyka jogi w opiece zdrowotnej”) - praca zbiorowa pod redakcją: Sat Bir Khalsa, Lorenzo Cohen, Timothy Mc Call, Shirley Telly wydana przez HANDSPRING PUBLISHING w 2016 r.

Materiały zebrane w tej książce powstały na podstawie ponad 40-letnich badań naukowych dotyczących działania jogi na organizm ludzki przeprowadzonych przez grupę 60-ciu naukowców, między innymi w Instytucie Badawczym Medycyny Prewencyjnej przy Uniwersytecie Kalifornijskim w San Francisco. Pracę naukową wzbogaciły praktyczne wnioski 30-tu terapeutów jogi, którzy wyjaśniając wyniki badań naukowych, wskazali konkretne zastosowania praktyczne i kliniczne ćwiczeń fizycznych jogi, pranajamy, medytacji, a także  odpowiedniej diety. Badania te zostały sfinansowane przez znane na rynku amerykańskim instytucje ubezpieczeniowe: Medicare i Highmark Blue Cross Blue Shield, które to firmy niepokoją wzrastające koszty terapii medycznych bez widocznej poprawy zdrowia osób ubezpieczonych.

Od wielu lat rozwija się nurt zwany holistycznym podejściem do człowieka. Wskazuje on na powiązanie stylu życia i zdrowia jednostki. Holistyczny tryb życia nie tylko zapobiega, ale i odwraca proces chorobowy. W tej książce znajdziemy naukowe dowody na możliwość powrotu do zdrowia, powstrzymanie procesu starzenia się, odzyskanie komfortu i radości z życia również mimo obciążeń genetycznych. W ramach przeprowadzonych badań uzyskano między innymi cofnięcie schorzeń w przypadku choroby wieńcowej serca, cukrzycy typu II, zatrzymanie, a nawet odwrócenie postępu choroby we wczesnych stadiach raka prostaty i raka piersi.

Jedynym, ale często trudnym warunkiem, jest zmiana stylu życia, polegająca na wprowadzeniu do codziennego grafiku między innymi:

- ćwiczeń jogi (głównie pozycji rozciągających, technik oddechowych, medytacji i wizualizacji),

- innych umiarkowanych ćwiczeń fizycznych

oraz

- zmiana diety (eliminacja pokarmów przetworzonych, potrawy zawierające naturalne tłuszcze, rezygnacja z rafinowanych cukrów i substancji słodzących, zwiększenie spożycia warzyw).

Ważnym czynnikiem  jest również odnalezienie poczucia wspólnoty ze społeczeństwem i odbudowa relacji rodzinnych.

Nasze ciało posiada nadzwyczajną zdolność do samouzdrawiania i czyni to szybciej, niż uważano przez lata, o ile zrozumiemy zależność pomiędzy trybem życia a zdrowiem

Niestety, w chwili obecnej książka ta dostępna jest jedynie w języku angielskim. Wyrażamy nadzieję, że znajdzie się dobry tłumacz, a przede wszystkim wydawnictwo, które wyda tę pozycję w języku polskim.

EKH

Osoby zainteresowane kupieniem książki mogą zwracać się do Krzysztofa Steca (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ), który dzięki własnym kontaktom uzyskałł w wydawnictwie 25% rabat na zakup.  

 

Wyszukiwarka

Spis artykułów

Tutaj znajdziesz wszystkie artykuły z podziałem na kategorieSpis Artykułów

Nasi przyjaciele

Tutaj znajdziesz listę przyjaciół portaluNasi Przyjaciele

Nasi autorzy

Tutaj znajdziesz informacje o naszych autorachNasi Autorzy

ZATRZYMAJ SIĘ

AJAHN BRAHM - CZTERY SPOSOBY NA TO, JAK ODPUŚCIĆ ...

Zatrzymaj się

Trochę lingwistyki

Informacja o portalu

Redakcja informuje, że wszelkie prezentowane w artykułach poglądy należy postrzegać jako osobisty punkt widzenia autora danego artykułu, a nie linię programową portalu. Zapraszamy do współpracy osoby z różnych tradycji, o różnym punkcie widzenia.  O NAS