www.drogidozdrowia.pl

WARSZAWSKI FESTIWAL KULINARNY

W miniony weekend w warszawskim Ogrodzie Botanicznym odbył się po raz pierwszy w Polsce Festiwal Kulinarny. Festiwale Kulinarne odbywające się w wielu krajach europejskich są częścią projektu Wielki Piknik (Big Picnic) organizowanego w ramach programu Unii Europejskiej Horyzont 2020.

Czytaj więcej...

CZYM JEST DŹWIĘK OM?

KRYSTYNA BIAŁOWOLSKA

Jest teoria, że dźwięk OM wydał Wszechświat w momencie powstania. Zgodnie z tradycją staroindyjską opisaną w Upaniszadach OM jest pierwotnym dźwiękiem, prasylabą, nie należącą do żadnego języka, ale dającą początek wszystkim językom. Szczególe miejsce ma jednak w sanskrycie. Stanowi podstawę wszystkich mantr i hymnów wedyjskich.

Czytaj więcej...

MOŻE POMALOWAĆ JAJA NATURALNYMI BARWNIKAMI?

Kolorowe jajka na Wielkanoc to zwyczaj bardzo dawny. Ale bardzo dawno barwiło się je wyłącznie naturalnymi barwnikami, które wsiąkając w skorupkę jaja, czy nawet przez nią przenikając, nie szkodziły naszemu organizmowi. Niestety już wiele lat temu pojawiły się kolorowe sztuczne barwniki do malowania jaj, o których już trudno powiedzieć, że nie szkodzą. Często zawierają w sobie wiele szkodliwych substancji. Na szczęście mamy alternatywę i możemy mieć piękne kolorowe jaja używając naturalnych produktów.

Czytaj więcej...

ŻYWE ANTYBIOTYKI

Naukowcy użyli specjalnej bakterii do eliminacji antybiotykoodpornych superbakterii. Codziennie ukazują się mrożące krew w żyłach informacje o skutkach o podnoszenia się poziomu wody w wyniku ocieplenia klimatu. Ale nie powinniśmy zapominać, że czeka nas groźniejszy kryzys godzący w całą ludzkość. Jest nim wzrastająca odporność na antybiotyki coraz silniejszych bakterii.

Czytaj więcej...

ROK 2017

2 + 0 + 1 + 7 = 1. Rok w którym rządziła dziewiątka (2 + 0 + 1 + 6 = 9) – czyli rok generalnych i pomniejszych porządków się kończy. A kiedy już wszystko jest wysprzątane i zakończone - pora na nowe otwarcie.

Czytaj więcej...

PRZEDŚWIĄTECZNE PORADY - OFIAROWAĆ KARNET?

Otaczają nas reklamy Świąt Bożego Narodzenia, a na nich obfitość różnorodnych dóbr. Trudno wybrać prezent, który połączy w sobie z perspektywy obdarowanej osoby: niespodziankę, coś naprawdę nieoczekiwanego i dar w miły sposób praktyczny.

My radzimy i polecamy zakup karnetu na zajęcia w klubie czy szkole jogi, qigong, itp.  Według prof. Wiktora Degi (współautor polskiej szkoły rehabilitacji), ruch jest najlepszym lekiem na dolegliwości narządu ruchu.

Czytaj więcej...

JOGA DODANA DO ŚWIATOWEJ LISTY NIEMATERIALNEGO DZIEDZICTWA KULTURY

Joga została ostatnio dodana do światowej listy niematerialnego dziedzictwa kultury utworzonej 10 lat temu przez obradujący w Addis Abebie Komitet UNESCO. Dziedzictwo kulturowe to nie tylko materialne zabytki architektury, malarstwa i rzeźby, ale również tradycyjne praktyki i umiejętności poszczególnych narodów wyrażające ich ducha i wyróżniające ich spośród innych narodów. Lista ta wpływa na dowartościowanie tradycji kulturowych  i podkreślenie ich roli w poszczególnych społecznościach. A także, co nie jest bez znaczenia, pociąga za sobą pomoc finansową dla ochrony i kultywowania tych praktyk ściśle powiązanych z tożsamością kulturową i historią.

Czytaj więcej...

Wyszukiwarka

Spis artykułów

Tutaj znajdziesz wszystkie artykuły z podziałem na kategorieSpis Artykułów

Nasi przyjaciele

Tutaj znajdziesz listę przyjaciół portaluNasi Przyjaciele

Nasi autorzy

Tutaj znajdziesz informacje o naszych autorachNasi Autorzy

ZATRZYMAJ SIĘ

AJAHN BRAHM - CZTERY SPOSOBY NA TO, JAK ODPUŚCIĆ ...

Zatrzymaj się

Trochę lingwistyki

Informacja o portalu

Redakcja informuje, że wszelkie prezentowane w artykułach poglądy należy postrzegać jako osobisty punkt widzenia autora danego artykułu, a nie linię programową portalu. Zapraszamy do współpracy osoby z różnych tradycji, o różnym punkcie widzenia.  O NAS