www.drogidozdrowia.pl

PODRÓŻE Z JOGĄ I DŹWIĘKIEM - EYAL SHIFRONI - część II

GP: Wczoraj wspomniałeś o ruchu i działaniu. Czy mógłbyś nam wyjaśnić różnice ruch i działanie w jodze?

ES: Wczoraj, kiedy robiliście trikonasanę, na przykład, to był ruch. Ruch to jest brak świadomego działania. Jeśli jesteś świadomy tego, co robisz, co masz wykonać, jak to zrobić - to jest to akcja. Ruch to tylko ruch, robisz to nieświadomie. To, czego potrzebujemy to więcej akcji, więcej świadomego ruchu.

Czytaj więcej...

PODRÓŻE Z JOGĄ I DŹWIĘKIEM - EYAL SHIFRONI - część I

Poniżej zamieszczamy wywiad z Eyalem Shifroni nauczycielem jogi i autorem podręczników do jogi wg metody B.K.S. Iyengara, który uzyskaliśmy dzięki uprzejmości Krzysztofa Bubla. Na wstępie parę słów Krzysztofa o jego spotkaniu z Eyalem.

Moja przygoda z Eyalem Shifroni zaczęła się od kupna książki "A chair for yoga". Jest to pierwsza z trzech pozycji tego autora, które są podręcznikami do praktyki jogi Iyengara z użyciem pomocy. Następne książki to "Props for yoga" część 1 i część 2. W przygotowaniu jest kolejny tytuł "Yoga Korunta".

Eyal Shifroni jest doświadczonym nauczycielem jogi Iyengara. Posiada najwyższy stopień Senior Teacher. Prowadzi swoje studio: Iyengar Yoga Center Zichron-Ya'akow w Izraelu. Więcej informacji o Eyalu jest w wywiadzie poniżej.

Czytaj więcej...

JOGA Z WNUCZKĄ IYENGARA

ELA MICHAŁKIEWICZ

13-14 maja 2014 r. odbyła się w Warszawie Konwencja Jogi z Abhijatą Sridhar - wnuczką najwybitniejszego, charyzmatycznego nauczyciela jogi, B.K.S. Iyengara. Choć minął prawie miesiąc od tego spotkania, stale myślę o tym, co się tam wydarzyło. Cały czas jestem pod wielkim urokiem tej młodej, 31-letniej kobiety.

Czytaj więcej...

JOGA wg IYENGARA

Na bazie jogi klasycznej, której uczył się u jednego z najbardziej znanych mistrzów jogi – Krishnamacharyi, przez wielu nazywanego „ojcem jogi współczesnej”, B.K.S. Iyengar stworzył własny, zupełnie nowatorski styl. Spośród innych szkół jogi, metodę Iyengara wyróżnia używanie wielu bardzo różnych pomocy. W czasie praktyki używa się pasków, lin, klocków, wałków, a także precyzyjnie składanych kocy. Pomoce te umożliwiają ludziom, których ciało jest mało elastyczne i nieprzyzwyczajone do ruchu, dojście do prawidłowej pozycji i utrzymanie jej.

Czytaj więcej...

Wyszukiwarka

Spis artykułów

Tutaj znajdziesz wszystkie artykuły z podziałem na kategorieSpis Artykułów

Nasi przyjaciele

Tutaj znajdziesz listę przyjaciół portaluNasi Przyjaciele

Nasi autorzy

Tutaj znajdziesz informacje o naszych autorachNasi Autorzy

ZATRZYMAJ SIĘ

AJAHN BRAHM - CZTERY SPOSOBY NA TO, JAK ODPUŚCIĆ ...

Zatrzymaj się

Trochę lingwistyki

Informacja o portalu

Redakcja informuje, że wszelkie prezentowane w artykułach poglądy należy postrzegać jako osobisty punkt widzenia autora danego artykułu, a nie linię programową portalu. Zapraszamy do współpracy osoby z różnych tradycji, o różnym punkcie widzenia.  O NAS