www.drogidozdrowia.pl

W tej kategorii nie ma artykułów. Jeśli na tej stronie wyświetlane są podkategorie, mogą zawierać artykuły.

Wyszukiwarka

Spis artykułów

Tutaj znajdziesz wszystkie artykuły z podziałem na kategorieSpis Artykułów

Nasi przyjaciele

Tutaj znajdziesz listę przyjaciół portaluNasi Przyjaciele

Nasi autorzy

Tutaj znajdziesz informacje o naszych autorachNasi Autorzy

ZATRZYMAJ SIĘ

AJAHN BRAHM - CZTERY SPOSOBY NA TO, JAK ODPUŚCIĆ ...

Zatrzymaj się

Trochę lingwistyki

ELŻBIETA KWASEK-HORTMANOWICZ

Fizjoterapeutka, masażystka, instruktorka jogi, specjalistka terapii ajurwedyjskich.

Ukończyła roczny kurs na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach,  uzyskując uprawnienia instruktora rekreacji ruchowej o specjalności ćwiczenia psychofizyczne – hatha joga. Program obejmował metodykę nauczania jogi  dla kobiet w czasie menstruacji i kobiet w ciąży.

W ramach pobytu w Indiach u Sharata Arory w Himalayan Iyengar Yoga Centre uczestniczyła w zajęciach terapeutycznych dla osób z różnymi problemami zdrowotnymi, w tym dla kobiet w okresie pokwitania, ciąży, menstruacji i menopauzy. Jednocześnie ukończyła kurs w Angel School of Kerala Ayurvedic Study Centre – Goa, gdzie uzyskała certyfikat w zakresie masaży i terapii ajurwedyjskich, w tym detoksykacji oraz problemów zdrowotnych kobiet.

W 2013 r. ukończyła dwuletnią Medyczną Szkołę Policealną i w drodze egzaminu państwowego uzyskała międzynarodowy dyplom technika masażysty, uprawniający m.in. do przeprowadzania masażu u kobiet: w ciąży, po mastektomii, wymagających masażu limfatycznego i kosmetycznego.

W tym roku broni pracy licencjackiej  z fizjoterapii w Podkowiańskiej Wyższej Szkole Medycznej. W latach 2012-2013 odbyła staż w zakresie praktyki klinicznej i zawodowej (710 godzin) m.in. w Mazowieckim Centrum Rehabilitacji „Stocer” Sp. z o.o. w Konstancinie (szpital dla dorosłych) oraz na Oddziale Wad Postawy, Skolioz i Rehabilitacji Schorzeń Narządu Ruchu dla Dzieci i Młodzieży.  W ramach pracy z pacjentami stosowała techniki oddechowe, relaksacyjne i ruchowe w zależności od potrzeb (np. ćwiczenia dla osób z osteoporozą).

Stale współpracuje z lekarzami ginekologami, konsultując ćwiczenia dla kobiet w ciąży i konkretne przypadki pacjentek (problemy z zajściem w ciążę, dolegliwości menopauzalne, i inne). Współpracuje  także z gabinetem psychologicznym w zakresie nauczania relaksacji osób z nerwicami

Informacja o portalu

Redakcja informuje, że wszelkie prezentowane w artykułach poglądy należy postrzegać jako osobisty punkt widzenia autora danego artykułu, a nie linię programową portalu. Zapraszamy do współpracy osoby z różnych tradycji, o różnym punkcie widzenia.  O NAS