www.drogidozdrowia.pl

O CO TU CHODZI - DROGA DO JOGI PIOTRA KÜNSTLERA

Do jogi przywiodło go poszukiwanie sensu życia, takie pytanie „o co tu chodzi?” To było jeszcze w liceum. Pierwszy raz na zajęcia jogi przyszedł w 1988 r., czyli 28 lat temu. Od tamtej pory jest wierny jodze.

Już po pierwszych zajęciach czuł, że to coś ważnego. Po kolejnych dwóch czy trzech miał pewność, że da mu to wgląd w życie wykraczający poza zwykłą świadomość, jaką żyje przeciętny człowiek i jaka tkwiła też w nim. Człowiek żyjący w społeczeństwie ma narzucony z góry sposób myślenia - poprzez wychowanie i edukację. Te dziedziny kształtuje społeczeństwo i człowiek nie ma na to wpływu. Dopiero z czasem zaczyna się zastanawiać, o co w tym wszystkim chodzi, i szukać na własną rękę.

Czytaj więcej...

MÓJ SZCZĘŚLIWY TRAF

AGNIESZKA GUTRAL

W całym moim dotychczasowym życiu główną siłą sprawczą jest tzw. przypadek, sprzyjające okoliczności, szczęśliwy traf. Mam poczucie, że bywam we właściwym miejscu i czasie.

Czytaj więcej...

MOJA DROGA DO TERAPII JOGĄ

Obecny zawód Lidii Lee Majewski (www.kdham.com/cancer www.lamaconsulting.com) to „terapeutka jogą”, ale droga do tego zawodu była długa. Już jako dorosła osoba wyjechała z Polski do Kanady wraz synem i mężem i tam przez wiele lat pracowała zajmując odpowiedzialne stanowisko w korporacji. Nie było łatwo – po wyjeździe męża do Polski - wymagająca praca zawodowa, wychowywanie syna, z dala od rodziny i przyjaciół. Była wyczerpana, przeciążona, znerwicowana. Zaczęła czuć, że droga, którą podąża, to nie jest ta, którą chciałaby podążać. Czegoś jej brakowało.

Czytaj więcej...

Wyszukiwarka

Spis artykułów

Tutaj znajdziesz wszystkie artykuły z podziałem na kategorieSpis Artykułów

Nasi przyjaciele

Tutaj znajdziesz listę przyjaciół portaluNasi Przyjaciele

Nasi autorzy

Tutaj znajdziesz informacje o naszych autorachNasi Autorzy

ZATRZYMAJ SIĘ

AJAHN BRAHM - CZTERY SPOSOBY NA TO, JAK ODPUŚCIĆ ...

Zatrzymaj się

Trochę lingwistyki

Informacja o portalu

Redakcja informuje, że wszelkie prezentowane w artykułach poglądy należy postrzegać jako osobisty punkt widzenia autora danego artykułu, a nie linię programową portalu. Zapraszamy do współpracy osoby z różnych tradycji, o różnym punkcie widzenia.  O NAS