www.drogidozdrowia.pl

JOGA ŻYCIA W KATOWICACH

Joga Życia przy ulicy Francuskiej 12 w Katowicach to miejsce, w którym można się wyciszyć, zajrzeć w głąb siebie i zapomnieć o troskach dnia codziennego. Tutaj, w budynku starej Biblioteki Śląskiej, znajduje się przestrzeń przeznaczona do praktykowania jogi.

Czytaj więcej...

FUJI W TRÓJMIEŚCIE

Fuji-san to Ośrodek Edukacji Prozdrowotnej w Gdańsku Wrzeszczu. Usytuowany w starej kamienicy, w miejscu z łatwym dojazdem, swymi uroczymi, przytulnymi wnętrzami i przyjazną atmosferą zachwyca każdego, kto szuka spokoju i zwolnienia tempa, nie wyjeżdżając z miasta. Jest to „szkoła wielowymiarowa”, gdzie oprócz psychoterapii, warsztatów interpersonalnych, terapii indywidualnych i ćwiczeń fizyczno-energetycznych, prowadzonych przez ciekawych i twórczych ludzi, buduje się świadomość odpowiedzialności za własne życie. 

Czytaj więcej...

AKADEMIA HARMONIJNEGO ROZWOJU U BRACI JABŁKOWSKICH

Dom Braci Jabłkowskich przy Brackiej w samym sercu stolicy jeszcze nie całkiem wyremontowany, ale IV piętro już od kilku miesięcy tętni życiem i praktyką jogi od wczesnego ranka do późnego wieczora. To za sprawą znanej i cenionej szkoły AHR „Joga na Brackiej” Joanny Jedynak i Adama Ramotowskiego. 2 kwietnia tego roku pierwsza szkoła AHR  „Joga na Foksal” skończyła 10 lat.

Czytaj więcej...

RODZINNA PRACOWNIA JOGI

Wywiad z Olą i Piotrem Künstlerami, właścicielami Pracowni Jogi  YOGAMUDRA w Warszawie

DrogiDoZdrowia: Skąd się wzięła wasza szkoła jogi,  co było impulsem do jej założenia?

Piotr Künstler: Od kilku lat uczyłem już wtedy w dużej szkole jogi. Na zajęciach było zwykle powyżej 30 osób. Ja w pamięci jeszcze miałem tę jogę, od której zaczynałem, gdzie się ćwiczyło w grupach po kilka osób. Postanowiłem sam otworzyć szkołę. Chciałem realizować swoją wizję praktyki jogi. Był rok 2005, właśnie zrobiłem doktorat.

Czytaj więcej...

AJOGA – SZKOŁA NA SILNYCH FUNDAMENTACH

Elżbieta Kwasek zwróciła uwagę na jogę jeszcze jako uczennica, w czasach felietonów Maliny Michalskiej w „Expressie Wieczornym”. Uprawiała balet i sport, ale gdy zaczęła mieć z tego powodu problemy ze zdrowiem, ponownie odkryła jogę. Były lata 70. ubiegłego wieku, nie było jeszcze w Polsce szkół jogi, więc ćwiczyła sama na podstawie książki. Codziennie.

Czytaj więcej...

WIZYTA W IID YOGA

INGA IZABELA DAŃKOWSKA

W mojej szkole jogi wprowadziłam i  rozpowszechniam w Polsce unikalny styl Brytyjskiego Koła Jogi (BWY - British Wheel of Yoga), który promuje hatha jogę w ujęciu klasycznym. BWY jest organizacją zarządzającą i ustanawiającą standardy jogi w Wielkiej Brytanii i całej Europie.

Joga w ujęciu klasycznym to system filozoficzny zrodzony w Indiach około pięć tysięcy lat temu, który interpretuje jogę jako zjednoczenie wszystkich warstw: fizycznej, emocjonalnej,  mentalnej i duchowej. Klasyczna definicja jogi, którą czytamy w „Jogasutrach” autorstwa Patańdżalego, potocznie uważanego za ojca jogi, brzmi: „joga to ustanie wahań umysłu”, lub prościej mówiąc: joga to wyciszenie umysłu i odkrycie sedna prawdziwej natury – bezgranicznej świadomości.

Czytaj więcej...

JOGARYTM - WYGINAJ CIAŁO I UMYSŁ

JULIA BUTRYM-POŁUDNIEWSKA

JogaRytm jest miejscem, gdzie poczujesz się dobrze.

To kameralna szkoła jogi na Ochocie w Warszawie. Stawiam na jakość, a nie ilość. Ważny jest każdy człowiek, dlatego mam ambicję znać ucznia nie tylko z twarzy oraz imienia, ale również „historii jogi”. Lubię wiedzieć, dlaczego ktoś wybrał jogę, jakie są jego oczekiwania, a czego nie chce. Patrzę na uczniów i wiem, że Basia nie może robić wygięć, Sylwia boi się stanąć na głowie, a Marcin ma sztywne barki. Indywidualne podejście umożliwia głębszą pracę i lepszy kontakt.

Czytaj więcej...

HOLISTYCZNE STUDIO NA URSYNOWIE - JOGAMED

Właścicielka szkoły Barbara Maziarska - imię duchowe Har Anand.

Kameralne Studio Jogi i Terapii Naturalnych „JogaMed” działa już od roku na Ursynowie niedaleko metra Stokłosy. Tutaj zajmiemy się Tobą holistycznie. Oprócz zajęć jogi  oferujemy  oczyszczanie i odrobaczanie  organizmu, masaże, uzdrawianie, leczenie pijawkami i ziołami. 

Czytaj więcej...

ŚCIEŻKI JOGA KLUBU

Niebo gwiaździste nade mną, prawo moralne we mnie...          
                                      Immanuel Kant

Ta głęboka prawda sformułowana przez wielkiego filozofa emanuje wprost z pięknej sali ćwiczeń w wieżowcu Oxford Tower w samym centrum Warszawy. Właśnie tutaj, pośród żółto-pomarańczowych ścian, pod niezwykłym, usianym gwiazdami sufitem, uczestnicy zajęć jogi poszukują w sobie podstawowych prawd stanowiących o naszym wszechstronnym zdrowiu, poczuciu szczęśliwości i dobrostanu. Poszukują ich nie tylko w ciele, ale też w sercu i umyśle. Poszukują na różne sposoby, bowiem każdy człowiek ma własną drogę.

„Nieważne, jaki jest styl, jaka ścieżka, jaki guru – joga jest jedna”, uważa Ilona Kondrat, założycielka i gospodyni Joga Klubu.

Czytaj więcej...

Wyszukiwarka

Spis artykułów

Tutaj znajdziesz wszystkie artykuły z podziałem na kategorieSpis Artykułów

Nasi przyjaciele

Tutaj znajdziesz listę przyjaciół portaluNasi Przyjaciele

Nasi autorzy

Tutaj znajdziesz informacje o naszych autorachNasi Autorzy

ZATRZYMAJ SIĘ

AJAHN BRAHM - CZTERY SPOSOBY NA TO, JAK ODPUŚCIĆ ...

Zatrzymaj się

Trochę lingwistyki

Informacja o portalu

Redakcja informuje, że wszelkie prezentowane w artykułach poglądy należy postrzegać jako osobisty punkt widzenia autora danego artykułu, a nie linię programową portalu. Zapraszamy do współpracy osoby z różnych tradycji, o różnym punkcie widzenia.  O NAS