www.drogidozdrowia.pl

MOJA VIPASSANA

EWA BANASZKIEWICZ - PURZYCKA

Moja droga transformacji jogicznej jest już długa, ale kontakt z vipassaną sprzed 2 lat był na pewno przełomem. Wyjaśnię dlaczego i będą to moje spontaniczne, bardzo subiektywne uwagi, a chętnych do obiektywnej analizy zapraszam, by przeczytali cykl wykładów S. N. Goenki. Wydało je drukiem Stowarzyszenie Vipassana Poland. Są bardzo inspirujące i zachęcają do stałej praktyki.

Czytaj więcej...

VIPASSANA

Wywodząca się z tradycji therawady, reprezentowanej przez szkoły buddyjskie, które rozwinęły się po śmierci Buddy między III wiekiem p.n.e. a I wiekiem n.e., vipassana należy do najstarszych technik medytacyjnych powstałych w Indiach. Sam termin vipassana w średnioindyjskim języku pali, w którym nauczał Gautama Budda, oznacza wgląd, czyli „widzenie rzeczy takimi, jakie są”.

Czytaj więcej...

Wyszukiwarka

Spis artykułów

Tutaj znajdziesz wszystkie artykuły z podziałem na kategorieSpis Artykułów

Nasi przyjaciele

Tutaj znajdziesz listę przyjaciół portaluNasi Przyjaciele

Nasi autorzy

Tutaj znajdziesz informacje o naszych autorachNasi Autorzy

ZATRZYMAJ SIĘ

AJAHN BRAHM - CZTERY SPOSOBY NA TO, JAK ODPUŚCIĆ ...

Zatrzymaj się

Trochę lingwistyki

Informacja o portalu

Redakcja informuje, że wszelkie prezentowane w artykułach poglądy należy postrzegać jako osobisty punkt widzenia autora danego artykułu, a nie linię programową portalu. Zapraszamy do współpracy osoby z różnych tradycji, o różnym punkcie widzenia.  O NAS