Soczewki kontaktowe – na jakie wady wzroku?

Soczewki kontaktowe – na jakie wady wzroku?

Dzisiejsze soczewki kontaktowe często wykonywane są ze specjalnego hydrożelu, który jest jeszcze łagodniejszy dla naszych oczu, co zdecydowanie zmniejsza ryzyko występowania infekcji, które dawniej były codziennością dla wielu użytkowników soczewek.

Znajdziemy w ofertach wielu firm modele zarówno jednodniowe, tygodniowe, jak również miesięczne – zależnie od naszych upodobań i preferencji dobierzemy zatem coś odpowiedniego dla siebie. To wygodniejsza aktywność fizyczna i wszelkie walory okularów, pozbawione ich wad.

Dobre soczewki kontaktowe - rewolucja w korekcji wzroku

Soczewki kontaktowe to bardzo solidne, sprawdzone i nowoczesne rozwiązanie dla osób cierpiących na różnorodne wady wzroku - krótkowzroczność, dalekowzroczność, astygmatyzm oraz prezbiopię, która pojawia się z wiekiem. Soczewki to świetny przykład tego w jaki sposób technologia w połączeniu z medycyną wpłynęła na komfort życia i wygodę setek milionów osób na całym świecie. Technicznie rzecz biorąc zazwyczaj soczewki działają w dokładnie taki sam sposób jak okulary, ale aplikowane bezpośrednio do naszych oczu dają wiele korzyści.

Soczewki MyDay – doskonała seria produktów

Linia soczewek MyDay jest przykładem innowacyjnych serii wprowadzanych n rynek przez markę CooperVision.pl. To soczewki kontaktowe przeznaczone do korygowania wad wzroku takich jak krótkowzroczność oraz dalekowzroczność, a zatem najpowszechniej występujących obecnie w naszym społeczeństwie. To seria jednodniowych soczewek, które różnią się od wielu innych modeli przede wszystkim swoją miękkością i delikatnością. Dzięki nim również zachowamy biel i wyrazistość naszych oczu, co może mieć znaczenie dla wielu osób w kwestii estetyki. W tej linii produktowej każdy klient z pewnością znajdzie dla siebie odpowiednie rozwiązanie.

Soczewki zamiast okularów – dlaczego warto?

Oczywiście zdania w takich kwestiach zawsze będą podzielone, ale istnieje kilka przesłanek, które mogą sprawić, że również Ty powinieneś zastanowić się chociażby na próbę założyć swoje pierwsze soczewki. To przede wszystkim sytuacje, we których nie czujesz się atrakcyjnie w okularach na nosie, a także doskwierają Cię one w jakikolwiek sposób, na przykład poprzez ucisk.

Najważniejsze korzyści noszenia soczewek kontaktowych:
• Szeroki zakres korekcji w przypadku każdej wady wzroku;
• Wygoda i bezpieczeństwo noszenia;
• Podobnie jak w przypadku okularów ochrona przed promieniowaniem UV;
• Możliwość dopasowania do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika każde z oczu;
• Wygodniejsza aktywność fizyczna;
• Pełen kąt i zakres widzenia.