Co to są oczy ważki?

Co to są oczy ważki? Tłumaczymy nowe wyrażenie

Młodzież jest kreatywna - to wiemy nie od dziś. Trzeba jednak przyznać, że słowotwórstwo oraz kreowanie nowych określeń to naprawdę ich mocna strona. Coraz cześciej wśród potocznego slangu młodzieżowego znajdują się sformułowania, które nie są zrozumiałe dla starszych pokoleń. Jednym z bardziej popularnych sformułowań w ostatnim czasie, które dobywa popularność wśród młodzieżowej społeczności to oczy ważki. Co oznacza to sformułowanie i jakie ma znaczenie? W tym artykule przyjrzymy się tebu bliżej i odpowiemy na te pytania. 

Oczy ważki - co to znaczy w slangu młodzieżowym?

W slangu młodzieżowym oczy ważki oznaczają ułożenie prącia podczas wzwodu w taki sposób, aby dociśnięty do worka mosznowego znajdował się pomiędzy wystającymi jądrami, tworząc kształt przypominający receptory wzrokowe owada

Wchodząc jednak głębiej w interpetację tego sformułowania, zaglądając do słowanika slangu miejskiego, możemy znaleźć również opisy takie jak: 

Jeśli ktoś ma "luźne" pomarszczone jądra, gdy naciągnie slipy do góry, z każdej nogawki wychodzi po jednym z nich i to właśnie daje obraz oczu tego jakże uroczego owada. 

lub:

Widowiskowy gest, w którym mężczyzna ubrany jedynie w bokserki naciąga je w ten sposób, że członek pozostaje niewidoczny, a z obu stron wystają jądra. 

Wszystkie definicje znajdziecie na tej stronie: https://www.miejski.pl/slowo-oczy+wa%C5%BCki

Bezcelowe słowotówrstwo czy trendy wyrażenie?

Ocena, czy sformułowanie oczy ważki jest bezcelowe czy trendy, zależy od kontekstu i perspektywy. Z punktu widzenia komunikacji między pokoleniami, może być uważane za bezcelowe, gdyż może prowadzić do nieporozumień i być niezrozumiałe dla osób spoza młodzieżowej grupy. Jednak dla samej młodzieży, korzystanie z takich terminów może być elementem budowania wspólnoty, odróżniania się od starszych pokoleń i kreowania swojego unikalnego języka.

W przypadku powyższego sformułowania, brak znajomości terminu przez osoby spoza młodzieżowej grupy wiekowej może być zaletą ze względu na możliwość dezaprobaty ze strony starszego pokolenia.