www.drogidozdrowia.pl

PROJEKT: OSADA NA PRZEŁĘCZY

Góry Złote  pojawiły się w naszym życiu zupełnie niespodziewanie... Szczerze mówiąc, nie mieliśmy pojęcia, że w Polsce istnieje górskie pasmo o tak pięknej nazwie, a przecież kopalnia złota w Złotym Stoku istniała tu już dawno temu... To przepiękne pasmo Sudetów – góry porośnięte lasami kryjącymi bogactwa natury, teren Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego i Obszar Natura 2000. Mamy tu czarne bociany, orliki białe i wiele innych unikalnych gatunków ptaków i roślin...

Czytaj więcej...

CISZA W ŚRODKU POLSKI

Mieszkańcom wielkich miast często trudno jest znaleźć spokojne miejsce, by chociaż na chwilę zatrzymać się i odpocząć od wszechogarniającego miejskiego zgiełku. A taka przestrzeń istnieje prawie dokładnie w centrum Polski – nazywa się Wytwórnia Ciszy.

Czytaj więcej...

CUD NA GROCHOWIE

Na Grochowie stał się CUD! W budynku garażowym przy ul. Osowskiej 84 A, pośród bloków mieszkalnych osiedla niedaleko Ronda Wiatraczna, tej wiosny zakwitło nowiutkie Studio Rozwoju i Edukacji. To wyjątkowe miejsce na Pradze Południe w Warszawie zajmuje się holistycznym wsparciem dla rozwoju człowieka w obszarach CIAŁA, UMYSŁU i DUSZY - w skrócie CUD.

Czytaj więcej...

KOŻYCZKOWO 44

KAXIA E. KOWALEWSKA

Kaszuby to niezwykle atrakcyjny region do tworzenia ośrodków, gdzie w ramach aktywnego wypoczynku pośród przepięknych krajobrazów można zrobić coś pożytecznego dla siebie i swego zdrowia, rozwinąć osobowość, nauczyć się czegoś, co poprawi nam jakość życia.

Czytaj więcej...

WALDTOUR-REVITA, OŚRODEK Z DIETĄ dr DĄBROWSKIEJ

KAXIA E. KOWALEWSKA

Gołubie Kaszubskie w powiecie kartuskim to piękne miejsce. Nieduże, malownicze jezioro pośród lasów, o nazwie - nomen omen! – Dąbrowskie, stanowi wymarzone miejsce na ośrodek, w którym można podreperować swoje zdrowie za pomocą oczyszczającej diety i aktywnej rekreacji. Czyste powietrze i woda, kontakt z bujną przyrodą niezależnie od pory roku pomagają osiągnąć ten cel.

Czytaj więcej...

EKOCENTRUM – OAZA PRAWDZIWEGO JEDZENIA

KAXIA E. KOWALEWSKA

Z Warszawy do Krakowa 2,5 godziny w wygodnym Pendolino, potem godzina z hakiem w lokalnym minibusie do Stryszowa i na koniec małe 1,5 km pod górę. Prowadzą mnie drogowskazy: EKOCENTRUM ICPPC - Międzynarodowej Koalicji dla Ochrony Polskiej Wsi.

Czytaj więcej...

AKADEMIA JOGI I SAMOROZWOJU W ORŁOWCU

AKADEMIA JOGI I SAMOROZWOJU W ORŁOWCU

Idealna cisza, krystalicznie czyste powietrze, wokół przepiękne widoki i unikalna przyroda czynią to miejsce idealnym do praktyki jogi, medytacji, pranajamy i innych dróg samorozwoju oraz wypoczynku pośród natury...

Czytaj więcej...

TU I TERAZ W NOWYM KAWKOWIE

KAXIA E. KOWALEWSKA 

Bądź tu i teraz. Po prostu tu i po prostu teraz. Bez oczekiwań i bez obaw, bez jutra i bez wczoraj, bez utrzymywania i bez odpychania. Z pełną przytomnością – tu i teraz.                 Lama Ole Nydahl

Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego „Tu i Teraz” w Nowym Kawkowie k/Olsztyna na swoją nazwę przyjął tę zarazem taoistyczną jak i buddyjską maksymę, którą współcześnie określa się terminem mindfulness, czyli „uważność”. Bądź naprawdę w tym, co robisz, naprawdę sobą, naprawdę w swoim życiu, naprawdę w tym miejscu i w obecnej chwili. Uczestnicy warsztatów w Nowym Kawkowie na różne sposoby uczą się, jak to osiągnąć.

Czytaj więcej...

NATURALNE CENTRUM ZDROWIA

KAXIA E. KOWALEWSKA

Warszawski Stary Mokotów, prawie centrum miasta. Parter, korytarz po prawej w budynku na samym końcu ulicy. Kilka małych sal do sesji i zabiegów indywidualnych oraz jedna większa do zajęć w grupie. Wnętrza o mobilnym wyposażeniu, pozwalającym na przystosowanie ich do przeróżnych zajęć, jawią się nam radosne i kolorowe na tle nieskazitelnej bieli. Miejsce nasycone jasną stroną mocy.

Czytaj więcej...

W DWORKU JANOWIECKIM

Ośrodek Terapii Naturalnej i Gospodarstwo Agroturystyczne Dworek Janowicki

Jest takie miejsce na Kujawach gdzie można przenieść się w czasie i poczuć prawie już zapomnianą atmosferę wiejskiej rezydencji. Rozległy zabytkowy park, dostojne lipy, kasztanowce i buki, gdzie znalazło swój dom wiele gatunków ptaków, wdzięcznie koncertujących przez cały rok. Tutaj żyje się w innym rytmie, rytmie zmieniającej się wraz z porami roku przyrody. Nasi goście pobyt u nas nazywają odwykiem od miasta, swoistym detoksem. Spokój i możliwość odgrodzenia się od świata zewnętrznego sprzyjają wsłuchaniu się w samego siebie i odnalezieniu wewnętrznej harmonii, w czym staramy się oczywiście pomóc, poprzez opiekę terapeuty, odpowiednie ćwiczenia i dietę.

Czytaj więcej...

Wyszukiwarka

Spis artykułów

Tutaj znajdziesz wszystkie artykuły z podziałem na kategorieSpis Artykułów

Nasi przyjaciele

Tutaj znajdziesz listę przyjaciół portaluNasi Przyjaciele

Nasi autorzy

Tutaj znajdziesz informacje o naszych autorachNasi Autorzy

ZATRZYMAJ SIĘ

AJAHN BRAHM - CZTERY SPOSOBY NA TO, JAK ODPUŚCIĆ ...

Zatrzymaj się

Trochę lingwistyki

Informacja o portalu

Redakcja informuje, że wszelkie prezentowane w artykułach poglądy należy postrzegać jako osobisty punkt widzenia autora danego artykułu, a nie linię programową portalu. Zapraszamy do współpracy osoby z różnych tradycji, o różnym punkcie widzenia.  O NAS