www.drogidozdrowia.pl

OD CZEGO ZALEŻY NASZE PIĘKNO? - wywiad z dr Partapem Chauhanem

Każdy chce wyglądać pięknie, każdy chce mieć urodę. W dzisiejszych czasach ludzie dbają tyko o fizyczne piękno. Dlatego dbamy o skórę, włosy i inne części ciała i staramy się wyglądać pięknie. Ajurweda mówi, że piękno przejawia się na trzech poziomach. Jest piękno fizyczne oraz piękno wewnętrzne, które również jest ważne, a nawet ważniejsze niż to pierwsze. Trzeci poziom piękna jest sekretem piękna i zapewne każdy chciałby go poznać.

Obejrzyj ...

JAK WYGLĄDA LECZENIE AJURWEDYSKIE? - wywiad z dr Partapem Chauhanem

Obecnie wiele osób interesuje się ajurwedyjskim leczeniem i ma ochotę wypróbować ajurwedyjskie terapie, ale niektórzy trochę obawiają – nie wiedzą co ich czeka. Inni mają z kolei bardzo duże oczekiwania - przychodzą z bardzo poważnymi chronicznymi chorobami, na które cierpią od wielu lat i oczekują magicznej pigułki, która odmieni ich stan.  W prezentowanym wykładzie dr Partap Chauhan wyjaśnia na czym polegają ajurwedyjskie terapie.

Obejrzyj ...

CO TO JEST PANCHAKARMA? wyjaśnia dr KESHAV CHAUHAN

Bardzo modne stały się różne diety oczyszczające ciało. W Ajurwedzie oczyszczanie ciała z toksyn jest jednym z podstawowych zabiegów. PANCHA – pięć, KARMA – działanie. Panchakarma to pięć metod stosowanych w Ajurwedzie do pozbywania się tych toksyn, których organizm nie daje rady wydalić razem z naturalnymi wydzielinami takimi jak pot, mocz czy stolec. Panchakarma dla ciała to jak przegląd techniczny dla samochodu.

Obejrzyj...

CZEGO ŻYCZYĆ SOBIE I INNYM?


Jak co roku, w okresie świąteczno-noworocznym składamy sobie życzenia i podejmujemy postanowienia noworoczne. Czego możemy życzyć i jakie postanowienia podjąć tym razem? Proponujemy aby w tym roku zobowiązać się do zwiększenia naszego OJAS (czyt. odżas).

Czytaj więcej...

SUCHY MASAŻ

KAXIA E. KOWALEWSKA

Suchy masaż jest tak niedoceniany jak kapusta. A jest to bardzo prosta i zupełnie niekosztowna metoda odtruwania organizmu - obecnie zwanego detoksem – oraz pobudzania układu odpornościowego. Jest stosowany jako jedna z ważnych terapii w Ajurwedzie. Regularne szczotkowanie skóry to niby nic nadzwyczajnego, a oddziałuje bardzo głęboko na funkcjonowanie całego organizmu. Suchy masaż powinien stanowić element codziennej higieny osoby prowadzącej holistyczny styl życia. Może też uzupełniać każdą inną kurację odtruwającą, np. ziołami czy dietą.

Czytaj więcej...

AJURWEDA A UMYSŁ

„Dla tego, kto okiełznał własny umysł, jest on najlepszym przyjacielem; ale komu się to nie powiodło, temu własny umysł będzie największym wrogiem”. – To cytat z "Bhagawadgity". Bardzo często cierpimy, bo po prostu nie radzimy sobie ze swoim umysłem. Według ajurwedy choroby umysłowe to nie tylko schizofrenia, demencja czy choroba dwubiegunowa. Również pouczcie braku szczęścia i brak poczucia własnej tożsamości są traktowane jako choroba.

Czytaj więcej...

PITTA CZYLI OGIEŃ

MARIA NOWAK-SZABAT

Jaki jest ogień? Tak jak poprzednio zachęcam Was do odpowiedzi na pytanie zanim zaczniecie czytać dalej. Jaki jest, jakie ma właściwości? Pomyślcie o ogniu, który rozświetla mrok i wskazuje drogę. O ogniu, który gromadzi wokół siebie ludzi i pozwala im się ogrzać. O ogniu, który przemienia, transformuje, spala. Przywołajcie obraz ognia płonącego w oczach pasjonata, ogniu, który budzi entuzjazm i chęć do działania. Pomyślcie o słońcu i jego odżywczej mocy, i o pożarze, który wymknął się spod kontroli i wypala wszystko, co znajdzie się na jego drodze.

Czytaj więcej...

VATA CZYLI WIATR

MARIA NOWAK - SZABAT


Ajurweda uczy, że natura i my to jedność.

To, co nas otacza to makrokosmos, a my sami jesteśmy mikrokosmosem. Składamy się z tych samych elementów, z tych samych żywiołów, co drzewa, kwiaty, ptaki i chmury. Tak jak wyjaśniałam we wcześniejszym artykule, Ajurweda jest jedną z najstarszych tradycji leczniczych naszego świata.

Czytaj więcej...

Wyszukiwarka

Spis artykułów

Tutaj znajdziesz wszystkie artykuły z podziałem na kategorieSpis Artykułów

Nasi przyjaciele

Tutaj znajdziesz listę przyjaciół portaluNasi Przyjaciele

Nasi autorzy

Tutaj znajdziesz informacje o naszych autorachNasi Autorzy

ZATRZYMAJ SIĘ

AJAHN BRAHM - CZTERY SPOSOBY NA TO, JAK ODPUŚCIĆ ...

Zatrzymaj się

Trochę lingwistyki

Informacja o portalu

Redakcja informuje, że wszelkie prezentowane w artykułach poglądy należy postrzegać jako osobisty punkt widzenia autora danego artykułu, a nie linię programową portalu. Zapraszamy do współpracy osoby z różnych tradycji, o różnym punkcie widzenia.  O NAS