www.drogidozdrowia.pl

II MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JOGI

W dniu wczorajszym 21 czerwca 2016 już po raz drugi obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Jogi. Z tej okazji Ambasador Indii i w Polsce i na Litwie Ajay Bisaria wysłał list do jednego z organizatorów i uczestników obchodów tego święta w Warszawie – Warsaw Yoga City (warsawyogacity.pl), który dzięki ich uprzejmości zamieszczamy.

Drodzy Przyjaciele,

Przyjmijcie proszę moje gorące pozdrowienia z okazji obchodzonego dziś II Międzynarodowego Dnia Jogi.

2. Joga jest darem przekazanym całemu światu przez starożytną tradycję Indii. To wielowiekowa technologia, odkrywana dziś na nowo z powodu jej przydatności  dla dzisiejszego świata. Pragniemy aby była ona postrzegana jako manifestacja idei Vasudhaiva Kutumbakam – świat to jedna rodzina.

3. Pierwszy Międzynarodowy Dzień Jogi był ogromnym sukcesem. Połączył miliony ludzi z 192 krajów świata. Joga odnalazła swój dom w siedzibie ONZ w Nowym Jorku i w New Delhi, gdzie wpisano 2 nowe rekordy do Księgi Rekordów Guinnessa: 36 tysięcy osób jednocześnie uczestniczyło w lekcji jogi, a pochodziły one z rekordowej liczby krajów – 84.

4. Cieszy nas entuzjazm z jakim joga spotyka sie w Polsce. W ubiegłym roku, ponad 11 tysięcy ludzi brało udział w imprezach zorganizowanych w 21 miastach. W tym roku jesteśmy zachwyceni jeszcze większym zainteresowaniem. 19 czerwca na Polu Mokotowskim około 15 tysięcy przyłączyło się do karnawału jogi: lekcji, demonstracji, koncertów, tańca, biesiady i czystej zabawy. Były z nami ambasadorki jogi, nauczyciele i kochający fitness.

5. Joga jest również ważna w miejscach pracy. Rytmiczne oddychanie i Pranayama (oddychanie wg zasad jogi) są najlepszymi pogromcami stresu. Cieszy mnie zainicjowanie programu „Yoga for real estate”,  który odnosi się do jogi jako narzędzia  w pokonywaniu stresu w miejscu pracy. Jestem szczęśliwy, że 25 budynków w centrum Warszawy przyłączyło się do tej inicjatywy. Kiedy ćwiczycie jogę w 25 budynkach w śródmieściu Warszawy to stajecie się częścią globalnej sieci, włączacie się w ludzki strumień płynący w kierunku spokoju wewnętrznego i harmonii. Poprzez jednoczącą siłę jogi poszukujemy równowagi i czystości w naszym życiu. Stajemy się lepszymi pracownikami, lepszymi liderami, skuteczniejszymi managerami i szczęśliwszymi ludźmi. Jednocześnie poprzez jednoczącą moc jogi, poszukujemy jedności w świecie i we wszechświecie.

Dziękuję za Wasze oddanie jodze i mam nadzieję, że będzie ona częścią Waszej codzienności.

Witam w rodzinie jogi.

Ambasador Indii w Polsce i na Litwie
Ajay Bisaria

Wyszukiwarka

Spis artykułów

Tutaj znajdziesz wszystkie artykuły z podziałem na kategorieSpis Artykułów

Nasi przyjaciele

Tutaj znajdziesz listę przyjaciół portaluNasi Przyjaciele

Nasi autorzy

Tutaj znajdziesz informacje o naszych autorachNasi Autorzy

ZATRZYMAJ SIĘ

AJAHN BRAHM - CZTERY SPOSOBY NA TO, JAK ODPUŚCIĆ ...

Zatrzymaj się

Trochę lingwistyki

Informacja o portalu

Redakcja informuje, że wszelkie prezentowane w artykułach poglądy należy postrzegać jako osobisty punkt widzenia autora danego artykułu, a nie linię programową portalu. Zapraszamy do współpracy osoby z różnych tradycji, o różnym punkcie widzenia.  O NAS