www.drogidozdrowia.pl

KIRTAN KRIYA - MEDYTACJA POPRAWIAJĄCA DUCHOWY DOBROSTAN

Na międzynarodowej konferencji the Alzheimer’s Association w Bostonie fundacja The Alzheimer’s Research and Prevention Fundation (ARPF),  opublikowała wyniki badań wpływu medytacji znanej pod nazwą Kirtan Kriya,  na poprawę ogólnej sprawności działania mózgu, a w szczególności na redukcję czynników ryzyka choroby Alzheimera.

Czytaj więcej...

PRAKTYKA MEDYTACJI ATMY

"Dość długo szukałeś na zewnątrz, ale nic nie znalazłeś, teraz poszukaj trochę wewnątrz. Długo już patrzyłeś otwartymi oczami, teraz popatrz trochę zamknąwszy oczy. Co stracisz? Jaką poniesiesz szkodę? Nic nie stracisz i żadnej szkody nie poniesiesz. Ale najpierw zapytaj sam siebie, czy naprawdę chcesz zajrzeć do swojego wnętrza. Czy naprawdę w sercu Twoim zrodziło się pragnienie, aby wyruszyć w wewnętrzną podróż? Czy do tego dążysz? Czy masz zapał i gorliwość? Jeśli to pragnienie jest szczere, to z pewnością któregoś dnia tam wyruszysz. Ale jeśli jeszcze czerpiesz radość z zewnątrz, jeśli na zewnątrz znajdujesz przyjemność, jeśli zewnętrzne zaszczyty, zewnętrzne doznania mają dla ciebie wartość, to podróż do wewnątrz nie jest możliwa i lepiej w nią nie wyruszać."*

Czytaj więcej...

MEDYTACJA DYNAMICZNA OSHO

KAXIA E. KOWALEWSKA

Słynny i dość kontrowersyjny Osho, wcześniej znany jako Sri Rajneesh, zwany też „guru bogatych”, odwiedził Ziemię w latach 1931-1990. Główną ideą, jaką głosił, była zgoda ze sobą i akceptacja siebie samego. Wydał kilkaset książek, które przetłumaczono na kilkadziesiąt języków. Najbardziej zasłynął z techniki zwanej medytacją dynamiczną. Oczyszcza ona z napięć i tłumionych emocji oraz dostarcza potężną dawkę energii. Zaleca się praktykować ją szczególnie rano, na rozpoczęcie dnia, ale można o każdej innej porze.

Czytaj więcej...

MEDYTACJA LABIRYNTU

KAXIA E. KOWALEWSKA

5 stycznia 2015 r. - pełnia w znaku Raka. Planety tego dnia tworzą krzyż. Silna energia transformacji tak ułożonych planet daje bodziec na cały rok, a także wzbudza moc oczyszczania. Jest to czas katharsis. Czas emocjonalności. Czas wyzwalania się ze starych wzorców i uzdrawiania starych ran. A także czas gwałtownych zmian. Takie hasła mają być myślą przewodnią naszej medytacji w wieczór poprzedzający pełnię. Medytacji chodzonej, w ruchu. Tym razem jej oprawę muzyczną stanowi piękna gra na gongach, flecie i szruti (instrumencie wzorowanym na indyjskiej harmonii) w wykonaniu Kamili i Artura Dominów z zespołu Way of the Sound. Przyznaję, że to właśnie gongi mnie tu zwabiły.

Czytaj więcej...

MEDYTACJA DUSZY

Om Gurudev
Gurudev Vishwatmak Janglidas Maharaj

Milczący Mistrz, nazywany przez swoich sympatyków Babajim lub Omgurudevem. Milczący, bo właściwie nie wygłasza żadnych wykładów czy dyskursów, nie przekazuje na zewnątrz żadnego rozbudowanego systemu wiedzy. Mówi, że dzięki medytacji możesz rozpoznać to, co oddziela cię od prawdy, kim już jesteś i co wiesz w głębi swego istnienia. Medytacja jest studiowaniem uniwersalnej wiedzy, której rdzeń nie leży w słowach. Przekaz Mistrza nie jest związany z żadną religią, jest poza wszelkimi podziałami.

Czytaj więcej...

ANAPANASATI

KRYSTYNA BIAŁOWOLSKA

Parę lat temu, podróżując po południowych Indiach, spotkałam niezależnie od siebie 4 różne osoby z 3 różnych stron świata, które opowiadały o medytacji w Suan Mokkh w Tajlandii. Bardzo zapragnęłam tam pojechać i udało się. W Centrum Medytacyjnym w Suan Mokkh przez cały rok, pierwszego dnia każdego miesiąca rozpoczynają się kursy medytacji Anapanasati. Ana - wdech, apana - wydech, sati - obserwacja, co daje w skrócie Anapanasati - medytację polegającą na obserwacji oddechu.

Czytaj więcej...

Wyszukiwarka

Spis artykułów

Tutaj znajdziesz wszystkie artykuły z podziałem na kategorieSpis Artykułów

Nasi przyjaciele

Tutaj znajdziesz listę przyjaciół portaluNasi Przyjaciele

Nasi autorzy

Tutaj znajdziesz informacje o naszych autorachNasi Autorzy

ZATRZYMAJ SIĘ

AJAHN BRAHM - CZTERY SPOSOBY NA TO, JAK ODPUŚCIĆ ...

Zatrzymaj się

Trochę lingwistyki

Informacja o portalu

Redakcja informuje, że wszelkie prezentowane w artykułach poglądy należy postrzegać jako osobisty punkt widzenia autora danego artykułu, a nie linię programową portalu. Zapraszamy do współpracy osoby z różnych tradycji, o różnym punkcie widzenia.  O NAS