www.drogidozdrowia.pl

ELEMENT POWIETRZA W MEDYCYNIE CHIŃSKIEJ

Gdzie w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej i czy w ogóle jest obecny żywioł (element) powietrza, który występuje w innych systemach (indyjskim, japońskim, helleńskim)? Jakim narządem zawiaduje?

Powietrze czyli przestrzeń, zgodnie z medycyną chińską, zawarte jest w elemencie Metalu. Jest on powiązany z płucami, funkcjami oddychania i zsyłania oraz z przyszłością.

Płuca odpowiadają za nasze odczuwanie przestrzeni zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz nas oraz za intuicję i działania instynktowne.

 

 

Wyszukiwarka

Spis artykułów

Tutaj znajdziesz wszystkie artykuły z podziałem na kategorieSpis Artykułów

Nasi przyjaciele

Tutaj znajdziesz listę przyjaciół portaluNasi Przyjaciele

Nasi autorzy

Tutaj znajdziesz informacje o naszych autorachNasi Autorzy

ZATRZYMAJ SIĘ

AJAHN BRAHM - CZTERY SPOSOBY NA TO, JAK ODPUŚCIĆ ...

Zatrzymaj się

Trochę lingwistyki

JOLA GRUHN

Od lat pasjonuje się naturalnymi metodami leczenia. Z wykształcenia i zamiłowania jest biologiem, a swoją edukację uzupełniła o Tradycyjną Medycynę Chińską (TCM)- czteroletnie szkolenie francusko-niemieckiego Instytutu Avicenna, trzyletni kurs dietetyki leczniczej wg medycyny chińskiej oraz zajęcia z ziołolecznictwa.
Jest entuzjastką zmian  w stylu życia i w odżywianiu, które prowadzą do poprawy zdrowia i samopoczucia na poziomie fizycznym, psychicznym i duchowym. W codziennej pracy terapeutycznej łączy zalecenia  medycyny chińskiej i dietetyki ze współczesną wiedzą o zdrowiu i odżywianiu.

Informacja o portalu

Redakcja informuje, że wszelkie prezentowane w artykułach poglądy należy postrzegać jako osobisty punkt widzenia autora danego artykułu, a nie linię programową portalu. Zapraszamy do współpracy osoby z różnych tradycji, o różnym punkcie widzenia.  O NAS